Historie

Společnost Helicar byla založena v roce 1999 a postupně se vypracovala na významného hráče v oblasti národní, ale zejména mezinárodní přepravy osobních, užitkových a nákladních automobilů, karavanů, autobusů a speciálních stavebních či zemědělských strojů.

V roce 2007 jsme vybudovali vlastní servis pod jménem Master Truck a následující rok jsme založili dceřinou pobočku na Slovensku Helicar Slovakia.

V roce 2012 rozšiřujeme působnost i na turecký trh, kde spolu s významným tureckým partnerem zakládáme obchodní společnost Bosporox a etablujeme se na poli přeprav mezi Tureckem a Evropou.

V roce 2014 Helicar kupuje společnost All in Logis s.r.o. Vstupujeme tak i na pole skladování, logistiky a distribuci domácích spotřebičů pro významné světové výrobce. O rok později dochází k plnému propojení obou společností, zániku  All In Logis s. r. o. jako samostatné společnosti a vzniku divize logistiky domácích spotřebičů uvnitř Helicaru.

Na konci roku 2015 se Helicar stává součástí logistické skupiny L7 Group, největšího poskytovatele služeb v oblasti přeprav vozidel, logistiky domácích spotřebičů a souvisejících servisních služeb na trhu. V současné době je ve flotile Helicaru okolo sta vlastních autopřepravníků a nákladních vozidel renomovaných značek a provozujeme několik skladů domácích spotřebičů a vozidel.